2win800x200

На ул.„Никола Тесла“ скопјанец прегазил повозрасна битолчанка, згрижена е во Битолската болница

Февруари 23, 2024

На 22.02.2024 во 11.16 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Никола Тесла“ во Битола, товарно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.К.(60) од с.Сарај, скопско, удрило во пешакот М.Г.(83) од Битола. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Г. констатирани во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

 

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани