2win800x200

Пожарот кај Цапари ставен под контрола, вели Горан Димковски командир на ПП единица Битола

Април 01, 2024

Пожарот што попладнево избувна кај селото Цапари во подножјето на НП пелситер е ставен под контрола, изјави за Апла.мк Горан Димковски командир на Противпожарната единица во Битола.

-Нема опасност пожарот да се прошири кон Ротино оти успевме да го ставиме под контрола, остана уште еден мал дел што го контролираме, на патот помеѓу Цапари и Ротино. Опасноста за НП Пелистер нема, вели Димковски за Апла.мк 

 

А.Б .  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани