2win800x200

Петар Богојески - БИТОЛА Е ГРАДО МОРЕ ЛУЃЕ!

Април 10, 2024
Петар Богојески од Македонски концепт за Битола!
 
БИТОЛА Е ГРАДО МОРЕ ЛУЃЕ!
Што се случи битолчани?!? Оти дозволивте да ве згаза? Абе во Битола барем се знаеше кој е мангата!
Сега се е испустено… оти море? Да им *биме стопанката на измаќариве!
ЗНАЕМЕ КАКО Е и како не треба повеќе да биди! Ајде да чиниме, за да биди како што треба! Редно е!
Доста им беше! Да си ја вратиме Битола во наши раце, кај народот!
 
БИТОЛА е срцето на Македонија! Тука се носи одлуката, како понатаму?
Како до сега или поинаку?
Тука ќе се избере помеѓу измаќерски концепт или македонски концепт!
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани