2win800x200

Тешко повреден 57-годишник во сообраќајка во Битола

Мај 18, 2024

На 18.05.2024 во 01.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„8 Септември“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со битолски регистарски ознаки, управувано од З.Г.(54) од с.Долно Српци, битолско и патничко возило „хјундаи“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(57) од  Битола,соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Б.К., констатирани во Клиничка болница Битола. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Битола. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани