2win800x200

Битолчанец агресивно се однесувал кон лекарка од „Уредот“ во Битола и обезбедувањето

Јуни 08, 2024

 

СВР Битола соопшти дека - На 07.06.2024 во 14.50 часот во СВР Битола, С.Б.(43) од Битола , вработен во агенција за обезбедување  пријавил дека, додека бил на своето работно место во Здравествен Дом „Д-р Хаим Абраванел“ во Битола, лицето Д.К. извршил оштетување на влезната врата и шалтерот во установата и физички го нападнал пријавителот. Д.К. агресивно се однесувал и кон докторката. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани