2win800x200

СООПШТЕНИЕ-Прекин во водоснабдувањето во делови од населбата Горно Оризари

Јуни 12, 2024

Јавното претпријатие „Водовод“ Битола информира дека  во текот на денешниот ден (среда 12.06.2024), поради реконструкција на водоводна мрежа со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците  на дел од ул. „Крсте Нале“ Горно Оризари.

Прекинот ќе трае од 08:30 часот до завршување со активностите.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани