Webp.net gifmaker

Со зурли и тапани на гласање во Битола

Октомври 15, 2017

Со тапани и зурли, денеска напладне беа пречекани гласачите, кои гласаа на двете изборачки места во битолскиот Музеј. Музиката се слушаше  се до Широк Сокак, а свирачите  велат дека овој пат не свират само за турските турсти кои доаѓаат во посета на Музејот , туку и за гласачите,  со песна да им помине гласањето.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани