Webp.net gifmaker

Утринското кафе по победата Петровска го испи со колегите од Техничкото училиште

Октомври 16, 2017

Идната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска, дури ни во еуфоријата и среќата од постигнатите резултати, ден по изборите, не ги заборави своите колеги од средното техничко училиште „Ѓорѓи Наумов“ во Битола. Како во времето додека беше професор по математика во ова училиште, таа утринското понеделничко кафе го испи со колегите во училиштето.prof3

 

Поради соработката и коректните односи кои ги градела со колективот низ годините, се собраа скоро сите професори колеги да и честитаат, па дури и други вработени во школото, служители, хигиеничари и друг песонал.  Познавајќи ја со години, тие изразија доверба кон неа дека ќе успее од Битола да направи подобра општина за живеење.     

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани