Врнежите ќе продолжат, на удар метеоропатите

Ноември 16, 2017

Под влијание на циклонска активност и утре ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, кои пообилни ќе бидат на повеќе места во југозападните делови.

Најмалку врнежи се очекуваат во крајните источни делови.

Во сабота интензитетот на врнежите ќе се намалува, а од недела ќе има опаѓање на температурата и повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места и врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на ноќта и во раните утрински часови, луѓето чувствителни на временски промени ќе имаат општа слабост и главоболка, а овие симптоми ќе претсанат во во претпладневните часови, се наведува во биометеоролошката прогноза на УХМР.

meteo 2

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани