Webp.net gifmaker

Во СВР Битола едно лице пријавило дека ѝ нуделе пари за глас

Јули 15, 2020

Во СВР Битола Е.Е. пријавила дека непознати лица и нуделе пари за глас, пишува во соопштението на МВР. 

Во СВР Битола било пријавено и дека полициски службеник, кој обезбедува избирачко место во училиште во село Дебреште, им кажувал на граѓаните кој број да го заокружат на избирачкото ливче. Веднаш е известен Одделот за внатрешна контрола, стои во соопштението. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани