Webp.net gifmaker

За десет проценти помала излезност во Битола во споредба со изборите од 2016

Јули 15, 2020

За десет процентни поени намалена е излезноста на овие параламентрани избори во споредба со оние од 2016 во Битола до 13 часот. На претходните парламентарни избори до 13 часот на гласање пред четири години имаа излезено  33,55 проценти, а сега гласаа 23,21 процент. На ниво на петта изборна единица до 13 часот во 2016 година гласале 33,5 проценти од гласачите, а сега 23,2 проценти, стои во анализата на ТВ Сител. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани