Webp.net gifmaker

Денес и утре во Битола-Облачно нестабилно и посвежо време со пороен дожд и грмежи

Август 05, 2020

 

Од денес под влијание на циклонска активност следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога локално се очекува обилен пороен дожд (над 30 л/м2), силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.

Денес во Битола времето,  ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=6. Температурата во Битола до 26°С.

Утре,времето во Битола, ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=5. Температурата во Битола до 24°С.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани