Webp.net gifmaker

УХМР најавува невреме од утре - поројни дождови, град, ветер и грмотевици

Август 04, 2020

Управата за хидрометеоролишки работи објави МЕТЕО предупррдување во кое најавува нестабилно време со локално невреме во наредните денови

 
 
Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено утре и задутре, кога локално се очекува обилен пороен дожд (над 30 л/м2), силен ветер, електрични празнења и изолирана појава на град.
 
Во Битола температурата утре ќе биде од 19 минималната до 27 степени максималната.
 
FB IMG 1596553843359
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани