Webp.net gifmaker

По повод Денот на независноста, блиц изложба "Магијата на Монмартр"

Септември 06, 2020

По повод 8 Септември  - ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА на Македонија, МАЛИОТ БИТОЛСКИ МОНМАРТР,  3 дена од (7 до 9 септември) од 12-15 часот ќе ги претставува своите најдобри дела на отворен простор на Платото пред зградата на  Малиот Битолски Монмартр во Старата Битолска Чаршија.

На оваа блиц изложба "Магијата на Монмартр", ќе се пичитуваат сите  протоколи за заштита од КОВИД-19, информираат од Детското ликовно студио

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани