Webp.net gifmaker

Реставрирана предната страна од фасадата на Офицерскиот дом во Битола

Септември 22, 2020

Заличи предниот дел од фасадата на архитектонскиот бисер на Широк Сокак, наречен уште и битолски Версај. Реставрирана е фасадата во овој дел на Офицерскиот дом во Битола. Нема веќе чкртаници и руинирани делови. Мајсторите  работат од страната на влезот на Домот, а постоа останува да се рестраврира и страничниот дел од објектот. Со ова Офицерски постепено си го враќа стариот сјај. 120047296 387525245589185 5888224391279916608 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани