Webp.net gifmaker

 

 

На општинска Конференција во ОО СДСМ Битола, организирана согласно  протоколитe за заштита од ковид-19, вечерва беа избрани делегати за конгрес на СДСМ со мандат 2020-2024 година.sdsm 2

„На сите избрани делегати претседателот на ОО СДСМ, Златко Ќурчиевски, им посака успешна работа и  мотивиација да се подготват за победа на локалните избори.zlatko
 
На присутните им се обрати и потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, кој се осврна на актуелните предизвици со кои се соочува Владата и начинот на делување на партијата и активностите во претстојниот период.

 

 
se4kerinska
 
Вонредниот конгрес на СДСМ се очекува да се одржи помеѓу 1 и 10 октомври“, рече за Апла.мк Невена Димовска, портпарол на Општинската организација на СДСМ во Битола. 

119795679 350186356340784 6793722958337181901 n

sdsm 34

 

Заличи предниот дел од фасадата на архитектонскиот бисер на Широк Сокак, наречен уште и битолски Версај. Реставрирана е фасадата во овој дел на Офицерскиот дом во Битола. Нема веќе чкртаници и руинирани делови. Мајсторите  работат од страната на влезот на Домот, а постоа останува да се рестраврира и страничниот дел од објектот. Со ова Офицерски постепено си го враќа стариот сјај. 120047296 387525245589185 5888224391279916608 n

Вечерва после полноќ, возило удри во електричниот столб на тротоарот во близина на Гроздот  веднаш до трафиките кај Поштата

 

 
Денес на регионот за ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола се потврдени 12 нови случаи на COVID-19:

 

 
Денес на регионот на ЈЗУ Центар за јавно здравје- Битола потврдени се 7 нови случаи на COVID-19:
Страница 1 од 73

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани