Webp.net gifmaker

Проектот за чисти води во Подпелистерието се остварува-„Нискоградба“ ја поставува секундарната канализација во Трново

Септември 30, 2020

 

КЈП „Нискоградба“ Битола продолжува со работа на  проектот за чисти води во Подпелистерието. Деновиве се изведува секундарна канализација на крак 20 во селото Трново, информираат од ЈКП Нискоградба Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани