Webp.net gifmaker

Запленети екстази, амфетамин и марихуана во Битола, приведен дилер

Ноември 14, 2020
Полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција- Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола, по добиена судска наредба, денес извршија претрес на дом кај П.Н. во Битола и при тоа се пронајдени четири килограми амфетамин, четири килограми марихуана, околу 4000 парчиња таблети екстази, околу 6000 евра, дигитална вага, прибор за пакување на дрогата и други предмети.
 
П.Н. е приведен, а по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до ОЈО Битола.
1605372004996 IMG d65e17922ca599d4a2d0ca371e772091 V
 
1605372006558 IMG cdde796d3797d5df48a5ffdf02ebdae5 V
 
IMG 9f972ce47b3edb0e81ead7f6cea8e1e6 V
IMG 3f13381571bf29852e8ed969d57a069d V
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани