Webp.net gifmaker

Почина Петар Гацов, поранешен технички директир на РК,,Пелистер"

Ноември 15, 2020

На 62 -годишна возраст  денес ненадејно почина Петар Гацов , поранешен технички  директор на Ракометниот клуб ,,Пелистер". Тој го водеше клубот 4 години, а битолчани го знаеја како голем вљубеник во спортот. Погребот е утре во 13 часот. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани