Здружението на пензионери од четврток врши упис за огревно дрво

Јануари 25, 2021

Здружението на пензионери од Битола ги известува своите членови од Битола, Новаци и Могила  дека од четврток, 28.01.2020 година ќе врши запишување на огревно дрво, по цени за просторен метар даб 2900 денари и просторен метар бука 2800 денари. 

Запишувањето ќе се врши  од страна на претседателите на ограноците во просториите на месните заедници, како што беше случаи и претходните години.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани