Webp.net gifmaker

Снегот вечерва ја побеле Битола, од утре сончево но постудено

Март 10, 2021

Снегото ја побле вечерва Битола, за да не потсети дека  календарски е се уште зима. 

По вечерашните снежни врнежи времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и постудено. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер

Температурата во Битола ќе се движи од -3 до 6 степени. 

 Во петок и во деновите од викендот ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната температура. Нови врнежи од дожд, на планините од снег се очекуваат во понеделник.

 

 zima4

zima5

zima 2

zima1

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани