Webp.net gifmaker

Петровска ги повика угостителите да ги тргнат оградите од терасите за поголема заштита од ковид-19

Март 31, 2021

„Да ги замолам сите угостителски работници да ги отворат зимските тераси за да придонесеме да се амортизира кризната ситуација, да не се грижат за тоа кои се одкулите на Совет зашто формално-правно и тоа можеме да го регулираме. Иако е 15 април тајмингот до кога можат да се чуваат преградувањата, можат да преминат во летната шема на организација зашто така ќе дадат дополнителна поддршка за да не ни се зголемуваат броевите на ковид заразени во нашата држава“, рече градоначалничката Петровска.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани