Падна бор кај поштата на Рузвелтова

Мај 02, 2021

Утрово се урна бор во дрворедот на улицата Рузвелтова, која е во фаза на реконструкција.

За среќа нема материјална штета, иако дрвото се навали врз   кабли и околните објекти на оваа делница која е пешачка зона

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани