Земјотрес од Костурско почувствуван во Битола

Мај 11, 2021

Доцна вечерва во 23,31 часот земјотрес беше почувствуван во Битола. Епицентарот беше во Грција со јачина од 5,2 степени по рихтер на 14 километри југозападно од Костур, Грција.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани