Webp.net gifmaker

Недела на облачно време со повремен локален дожд и засилен ветер

Мај 17, 2021

 

ВРЕМЕТО УТРЕ: Во утринските и претпладневните часови променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен, а повремено и засилен ветер, во западните делови од западен, а во останатите од северозападен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (19.05) четврток (20.05) време петок (21.05) сабота (22.05) ветер недела (23.05) 6 до 12 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) 5 до 12 променлив 21 до 4 до 11 16 до 24 до 10 15 до 23 4 до 11 20 до 28 23 до 30“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во среда ќе биде стабилно со засилен југозападен ветер. Во четврток и петок ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд и засилен северен ветер.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани