Webp.net gifmaker

Општина Ресен дел од иницијативата „Нула глад“

Мај 25, 2021

 

80 семејства од социјално ранливи категории во ресен денес добија пакети со храна и средства за дезинфекција. Општина Ресен станува дел од иницијативата ,,Нула глад"
Ова е прва активност на Банката за храна во Ресен, и се надевамe дека истата во иднина ќе ја продлабочиме, велат од општина Ресен.
Можно е да е слика од еден или повеќемина, луѓе кои стојат и надвор
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани