Webp.net gifmaker

Во Битола се отвора нов современ шаховски клуб „Шах шех“

Јуни 07, 2021

 

Битолчани, љубители на шаховската игра го добиваат првиот шаховски клуб „Шах шех“. Отворањето на новиот клуб ќе се случи во среда на 9 јуни во 17 часот во просториите во Новиот градски пазар на втори кат.  Клубот ќе биде под менторство на Лазaр Рајчовски, Гоце Гецовски, Зоран Попочевски, Дарко Попчевски, Томица Брзовски и Душан Јанкуловски.  Рајчовски и е познат на јавноста по освените бројни награди на шаховски натпревари во Битола и на државно нивно, исто како и Гецовски.    

Можно е да е слика од текст кој вели „шаховски клуб шах шех битола“

Можно е да е слика од шах

Можно е да е слика од шах и внатреМожно е да е слика од внатре

Можно е да е слика од текст кој вели „шаховски клуб шах шех битола“

Можно е да е слика од шах и внатре

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани