Webp.net gifmaker

Се доградуваат улиците во населбата Горно Оризари

Јуни 07, 2021

 

Затворен уште еден каллив потег во населбата Горно Оризари, на крак од улицата „Костурска“. Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска го посети местото на изведба и оствари средба со локалното население, кое изрази благодарност за интервенциите кои што се преземаат во овој дел од градот.
Посетата на населбата Горно Оризари на градоначалничката Петровска и дел од тимот задолжен за реализација на проектите, беше искористена и за одредени предлози за натамошно инфраструктурно подобрување.
 
Можно е да е слика од 4 луѓе, луѓе кои стојат и надвор
Можно е да е слика од дрво и трева
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани