Webp.net gifmaker

Праглајдеристката од Русија која падна кај Трновци, префрлена на Клиника во Скопје

Јуни 11, 2021
Фото Дневниновости.мк Фото Дневниновости.мк

Вчера,10 јуни, во атарот на село Трновци при спуштање со параглајдер со тешки телесни повреди се здобила Н.С.(62) од Русија, соопштија од СВР Битола. Кај параглајдеристката биле констатирани тешки повреди при преглед во Клиничка Болница во Битола. Пацинетката уште вчера била транспортирана на Клиниката за трауматологија во Скопје.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани