Во Битола денеска измерени 38 степени

Јуни 25, 2021

Во Битола денеска е измерена максимална температура од 38 степени, а најжешко беше во Гевгелија со 42 степени, информираат од УХМР.

 


МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во 0С)
28 Лазарополе, 30 Маврово, Крушево, 33 Берово, Претор, 34 Охрид, 35 Кр.Паланка, 37 Прилеп, 38 Битола, Тетово, Виница, 39 Скопје-Петровец, Струмица, 40 Скопје-З.Рид, 41 Д.Капија, 42 Гевгелија.

И утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот степен. Во недела и понеделник температурата ќе се намали за неколку степени, а од вторник повторно ќе биде во пораст.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани