Петровска ги поздрави учесниците и следачите на манифестацијата "Трчај бе"

Септември 12, 2021
Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска ги поздрави учесниците и следачите на третото по ред издание на манифестацијата "Трчај бе", а воедно упати честитки до организаторите, за успешноста и масовноста на оваа трка.
Оваа градска трка, која досега содржеше трки од 5 и 10 километри, годинава е збогатена со уште една трка во полумаратон од 21 километар, односно Балканско првенство во оваа дисциплина.
Можно е да е слика од 1 лице, стоење и надвор
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани