Webp.net gifmaker

Нема крај на лудото возење-66 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

Септември 16, 2021
Денеска (16.09.) во периодот од 08 до 14 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 66 возачи. Од нив 34 на територија на Битола, 11 на територија на Прилеп, 15 на територија на Ресен...
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, соопшти СВР Битола.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани