Webp.net gifmaker

„Северен пол“ на Марија Апчевска вечерва на „Манаки“

Септември 18, 2021

Краткиот филм „Северен пол“ на Марија Апчевска денеска ќе биде прикажан во Центарот за култура  во Битола со почеток во 18:00 часот во рамки на Меѓународен фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“.

Филмот е во продукција на „Кино око“ и е првиот македонски краток филм кој бил во трка за Златна палма на Канскиот фестивал.

По „Бардо“ (2012) и „Амби“ (2017), ова е трет краток филм на Апчевска. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани