Почина Манче Свирачот

Јануари 05, 2022

На 67 -години по кратко боледување почина Благој Митревски познат како Манче Свирачот. Свиреше на саксафон и кларинет и низ годините беше член на повеќе музички групи во Битола, како и на културно-уметнички друштва. Битолчани го паметат како голем вљубеник во музиката и човек кој со кларинетот им ги развеселуваше забавите. 

Погребот ќе се одржи утре на 6 јануари 2022 година во 12 часот на старите Светонеделски гробишта, а ќе биде изложен во капелата во Света Недела.  
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани