Webp.net gifmaker

 

Ако до неодамна ретко кој носеше заштитна опрема  низ улиците во Битола, сега полициските акции  очигледно ја менуваат сликата. Речиси и да нема битолчанец кој не носи маска. Од полицијата велат дека за нешто повеќе од месец, издадени се над 1200 казнени налози на  територијата на СВР Битола.  Контролите се интензивираа во последните неколку дена, а  битолчани  апелираат полициските акции да продолжат со уште поголем интензитет.

Страница 1 од 4

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани