2win800x200

Дива депонија со отпадни гуми над Тумбе Кафе

Април 03, 2022

Веднаш над познатато Тумбе Кафе, во најзелениот дел од  Битола се појави дива депонија со отпадни гуми. Депонијата е  сместена во долот меѓу местото викано Радарот и Сива Вода, кај старите лозја. Исфрлени се десетици стари гуми од возила, а постепено депонијата се проширува нагрдувајќи го овој дел од градот кој многу битолчани го користат за рекреација.  

 

277885268 681285576479869 5402825880693451590 n

277614297 1079207339341251 7325979508321996420 n

277686958 290458329767254 4430255976830640821 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани