2win800x200

Напаравил сообраќајка со погребално возило сосе починатиот во него

Август 09, 2022

Возач на погребално возило од Битола вчера попладне учествувал во сообраќајна незгода, заедно со покојникот во автомобилот. Според извори на апла.мк ,иако возачот немал видливи повреди сепак се упатил на преглед во битолската Болница. Без последици минало и телото на покојникот кое го превзеувал возачот во погребалното возило.

Од битолската полиција не можеа да го потврдат одвој настан, затоа што велат на територијата на СВР Битола вчера имало неколку сообраќајни незгоди, но немаат информација дали во некоја од нив учествувало погребално возило.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани