2win800x200

Заврши мини ремонтот, Блок 2 на РЕК Битола вратен на мрежа

Март 03, 2023

Блок 2 на РЕК Битола е вратен на мрежа утрово во 9:53 часот. Постројката е повторно ставена во фунција по завршувањето на активностите за нега и санација.

Согласно планот за производство на АД ЕСМ, РЕК Битола продолжува со работа со полн капацитет, односно со трите блока.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани