2win800x200

Катја Козарова меѓу најуспешните спортисти на Битола за 2023

Февруари 22, 2024

Танчерката од танцовиот спортски клуб Step Up Битола,Катја Козарова ученичка во ОУ„ Гоце Делчев“ на свои 13 години успеа да биде избрана во најдобрите спортисти младинци за 2023 година на Битола. Катја започна со танцување и активно натпреварување од 7 годишна возраст. Младата танчерка  со напорни тренинзи и посветеност од нејзиниот тренер Јагода Димовска постига успеси во и надвор од државата. Во текот на 2023 година таа се натпреваруваше на регионални, меѓународни и натпревари од WDSF категорија каде што освои 9 златни, 2 сребрени, 1 бронзен медал 2 четврти, 2 петти места. Денес Катја се наоѓа на високото 5-то место на светската ранг листа во категоријста Латино Соло. Честитки за Катја и и посакуваме успешна танцова натпреварувачка сезона и оваа година!

Можно е да е слика од 3 луѓе и текст кој вели „диплома диплома диплома 1 диплома плома иплом“

428631739 969775681642865 6476145739603960909 n

 

426126983 418820607379421 4786249373941229682 n

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

 

 

Објавено од А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани