2win800x200

По невремето, откорнати дрвја, искршени гранки во паркот на битолското Шеталиште

Јуни 13, 2024

По невремето со ветер и дожд што ја зафати Битола попладнето искршени и откорнати се неколку дрвја на градското Шеталиште. ЈКП Комунаец е на терен да ги среди состојбите. 

Фото Анета Блажевска  

 

 

447875425 1590496904856459 8538789026086920533 n

436382176 826530218985471 2404641185536394426 n

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Нема достапен опис.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани