2win800x200

Се изгазија - Паркираат во Градскиот парк, а имаат празен паркинг пред Спортската сала во Битола

Мај 18, 2024

Неосвесни возачи го претворија Градскиот парк во паркинг, наместо да паркираат на платен паркинг пред Спортската сала во Битола. Денеска автомобили се паркирани на зелената површина пред Гимнастичката сала во Битола и патеката која води кон Шеталиштето, што е шетачка зона, додека празен простор за паркирање има на паркингот пред Спортската сала „Боро Чурлески“ во Битола. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани