2win800x200

Реткост е да славиш 60 години матура со класната! Класот на Љупка Балојани во Економско!

Јуни 16, 2024

Реткост  е да се чуе дека после 60 години матура, учениците слават јубилеј заедно со класната. Тоа на големо задоволство им се случува на генерацијата 1963/64 во Средното економско училиште -„Јане Сандански“ во Битола.

Токму шеесет години од матурата класот на професорката Љупка Балојани, професорка по македонски јазик, слави заедно  и се присетува на убавите моменти од училишните клупи, на згодите и незгодите со голема верба и надеж дека заедно ќе се присетуваат на младоста и средношколските денови и во идинина, ќе слават заеднички јубилеи, во добро здравје. 

 

А.Блажевска

ек 3

ек 4

ек 6

ек 2

ек1

ек 5

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани