Webp.net gifmaker

Рехабилитација и нов асфалт на патниот правец Битола - Демир Хисар

Јуни 12, 2019

Се рехабилитира регионалниот патен правец Р 1305 од  Битола до Демир Хисар, а во тек се градежни активности. Започнато е со асфалтирање, објавија од Јавното  претпријатие за државни патишта.

Обновата на патот  е во должина од 10 километри , патот ќе биде широк 6 метри, а градежните работи ги изведува фирмата Гранит.

Вредноста на проектот е 1 милион евра, средствата се заем од Светска банка.

image006

image009

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани