Webp.net gifmaker

Двајца од новозаболените се колеги од иста компанија, третиот е директен контакт на заболено лице

Јули 10, 2020

Двајца  од новите позитивни на КОВИД-19 регистрирани денеска во Битола, се поврзани меѓусебе затоа што работат во иста компанија, но не се поврзани со претходни кластери, информираат од Министерството за здравство за апла.мк.  

Третиот случај е директен контакт со лице кое беше потврдено пред неколку дена. 

Позитивните случаи се на возраст од 20, 32 и 47 години. 

Во Битола во моментов има 4 активни кластери, информираат од Здравство

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани