Webp.net gifmaker

Вандали уништиле детските реквизити на шеталиште

Јули 17, 2020
Фотографиите се позајмени од ФБ профилот на Наташа Тодоровска Фотографиите се позајмени од ФБ профилот на Наташа Тодоровска

Вандали по којзнае кој пат дивееле на Градското шеталиште, а овој пат мета им биле детските реквизити наспроти Ќумурното игралиште кои се уништени и неупотребливи. 

FB IMG 1594974636751
 
Битолчани реагираат и бараат  надлежните да најдат начини да ги спречат ваквите појави, но и да ги откријат сторителите на овие вандализми
 
FB IMG 1594974682051
 
Некои сугерираат да се постават камери во овој дел од паркот, други да има 24 часовна чуварска служба, но и табли на кои ќе бидат испишани високи казни за сторителите
 
FB IMG 1594974630753
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани