Webp.net gifmaker

За празничниот викенд казнети 176 возачи за сообраќајни прекршоци

Октомври 13, 2020

На 10/11/12 октомври 2020, полициските службеници од Секторот за внатрешни работи Битола на подрачје на СВР извршиле контрола на брзина, контрола за алкохол, техничка исправност на возилата, користење сигурносен појас, користење мобилен телефон при управување возило, поседување на возачка дозвола.

Притоа, било констатирани дека 23 возила биле нерегистрирани, без возачка дозвола управувале 29 возачи, под дејство на алкохол биле 11 возачи и тие биле отстранети од сообраќај. Брзината не ја почитувале 113 возачи, сигурносен појас не користеле пет возачи, а осум зборувале на мобилен телефон. За сите неправилности издадени се соодветни налози.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани