Зимска разгледница од Битола

Јануари 14, 2021

Вечерва вистинска снежна идила во Битола. Снегот не престанува да врни и до 22,30 часот беше околу седум сантиметри. Дел битолчани излегоа да прошетаат уживајќи во чистиот воздух и снежните пејсажи, други правеа селфи фотографии во градскиот парк, родители влечеа деца со санки, возилата поради снегот на коловозите возеа бавно. Екипи на  Нискоградба веќе ги чистат улиците од прв приотитет. Битолачни оваа зима беа желни за снег, Новогодишните празници поминаа суво, но затоа пак Василица го побеле градот. 

zima

zima 2

зима 7

zima 6

zima 8

zima 3

zima 4

zima 5

зима 10

зима 1ѝ2

зима 12

зима 13

зима 14

 

зима 15

зима 16

Фото- Ж.З. Апла.мк

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани