Webp.net gifmaker

(фото и видео) Пелистерски водопади-убавина од која запира здивот

Мај 01, 2021
Фото: Иванчо Тошевски Фото: Иванчо Тошевски

Високите температури деновиве го топат  снегот  на врвовите на Баба Планина, а  водотеците  забрзано се полнат. Тогаш природата ги создава најубавите водовопади по Црвени Стени, една од најомилените дестинации на битолските планинари, кои имаат привилегија често да уживаат во оваа величенствена глетка која се протега до 1800 метри н.м.  За оние, пак, кои не се охрабриле да се искачат на овие планински височини, ги споделуваме фоторгафиите на Иванчо Тошевски 

I R compress 1619894392923

I R compress 1619894393806

I R compress 1619894394650

I R compress 1619894395476

I R compress 1619894394334

2

3

7

8

9

14

15

16

18

21

24

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани