Webp.net gifmaker

Целосно подготвена спортската сала во Медицинско за утрешната масовна вакцинација

Мај 03, 2021

Целосно е подготвена спортската сала во Медицинското учлилиште во Битола која од утре ќе биде единствениот вакцинален пункт во Битола. Тука ќе можат битолчани, а и други жители од регионот да се вакцинираат со кинеската вакцина „синофарм“. Обезбедени се ладилници и потребните агрегати за чување на вакцините. Граѓаните кои се имаат пријавено за вакцинација ќе добијат термини на мејл адресите или пак со смс порака кога треба  да дојдат за вакцинирање.  Пред празниците од страна на кадри во Здравствениот дом во Битола беше одржана и првата симулациона проба во пункот за масовна имунизација. .181553828 465414974561898 4943119517525993489 n

181420911 462400051532646 8727818395537596591 n

181592185 305688094619764 8822428227614026566 n

181215188 198859185238874 7743511654555629084 n

182069019 244446270808669 1408970801527191515 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани