Webp.net gifmaker

Битолските јавни претпријатија „Водовод“, „Комуналец“, „Пазари“ и „Нискоградба“ со честитка по повод двата Илиндена

Август 01, 2021

Општинските јавните претпријатија „Водовод“, „Комуналец“, „Пазари“ и „Нискоградба“  упатуваaт честитка до граѓаните на Република Северна Македонија по повод  одбелжувањето на двата историски Илиндена, 118 години од Крушевската Република  и 77 години од Првото заседание на  АСНОМ, со кои им се оддава  почит на сите херои, борци и револуционери кои го вградија својот живот во темелите на нашата слободна и независна држава. 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани